Ankara Kartvizit

Kartvizit nedir? Kartvizit baskısı nasıl yapılmaktadır?

Kartvizit, müşterileriniz ile ilk tanışmalarınızda kimliğinizdir. Kendinizi karşı tarafa tanıttığınız ilk adımdır. Firmanızın ve sizin yaptığınız iş ve iletişim bilgilerinizi içermektedir.

Kartvizit bastırmak dünyanın en kolay işi gözükse bile basım kalitesi, kağıdı ve renkleri ile başlı başına basım işidir. Kartvizit basımında dört ana rengin tamamı kullanılır. Kartvizit basımında her renk bir maliyet getirmektedir. Bu nedenle tek renk veya iki renk kullanılan kartvizitlerde maliyet düşük, dört renk veya dialı olan kartvizitler daha pahalı olmaktadır. Bunun nedeni, baskı makineleridir. İki renge kadar basım yapan makineler vardır. Dört renk için farklı makine kullanılmaktadır.

Kartvizitte logo, amblem ve renkler eğer elinizde hazır yok ise grafik tasarımcı tarafından, bilgisayar ortamında tasarlanmaktadır ve tasarımın şekline karar verdikten sonra kağıt seçimi yapılmaktadır. Çeşitli kağıt markalarının kartelalarından yapılan bu seçimlerde genelde kuşe kağıt, daha kalın istenirse Amerikan Bristol kağıt veya kendinden desenli mat ya da parlak, ithal ya da yerli kağıtlar seçilebilmektedir. Bazı kağıtların arka tarafına baskı yapılamaz, bazılarının ise her iki yüze baskı yapılabilir. Veya plastik şeffaf kartvizit kağıdı seçerek, özel makinelerde kartvizit basımı yaptırabilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler ile istediğiniz pütürlü, renkli, şeffaf ve kendinden desenli kağıt modelleri, numune kartelalarında bulunmaktadır. Kartvizit basımında diğer önemli olan konu ölçülerdir. Şu an hepimizin kullandığı, var olan standart kartvizit ebatları bulunmaktadır. Bu standartlar sayesinde kartvizitler cüzdanlara ve kartvizitliklere rahatlıkla sığmaktadır. Çünkü bu ürünler, standart kartvizit ölçülerinde üretilmektedir.

Bazı özel durumlarda müşterilerimiz, kurumsal kimlikleri için farklı kesimli, büyük ebatlarda, resimli veya gofre, varak uygulaması olan kartvizit tasarımı da istemektedir. Böyle çalışmalar özel olarak fiyatlandırılmaktadır. Her uygulamanın maliyeti farklıdır. Kartvizit tasarımları tamamen firma kimliği ile alakalıdır. Var olan logo ve tasarımlar her baskılı üründe aynı olmak zorunda olduğundan, baskılı evraklar birbiri ile benzerdir. Tasarımlarda mümkün olduğunca bilgi verici olmak, sade ve zarif tasarımlar seçmek kartvizitin daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

Firmaların kurumsal kimlik hazırlaması süreci çok önemlidir. İş yaptığınız ve çalıştığınız müşterilerinize en kolay ulaşabildiğiniz kartvizit, basım kalitesi ve baskıda kullanılan tasarımlar ile firmanızın gücünü göstermektedir. Çok basit olarak adlandırılan bu baskılar, aslında bir firma için en önemli baskılı materyallerdir. Piyasada bulunan bazı basım firmalarının çok ucuza yaptığı tasarımlar, müşterinizde kötü etki bırakabilmektedir. Bu nedenle kaliteli basım evleri ile çalışmak, uygun fiyata kaliteli kartvizit bastırmak önemlidir. Ezgi ofset olarak biz, kalitemiz ile her türlü basım işlerinizde yanınızdayız.

Ankara Kartvizit Baskı Sipariş için;

Kartvizitlerde bulunacak bilgiler tamamen sizin isteğinize göre olabilmekle birlikte, Kurum logosu, kurumsal iş alanı bilgileri, şahıs adı, telefon – faks bilgileri, adres bilgileri, web adresi ve e-posta bilgileri bulunması gereklidir.

Ucuz Kartvizit Basımı ve Kartvizit Tasarımı

Toplu üretim şeklinde başka firmaların kartvizitleriyle birlikte basılmaktadır. 50 x 70 ofset baskı makinelerinde 72 adet kartvizit, 70 x 100 ofset baskı makinelerinde 144 firmaya ait kartvizitin beraber basılmasından dolayı renklerde %3 – %5 kadar renk farklılıkları olabilmektedir. Ezgi Ofset Matbaa olarak ucuz kartvizit önermemekteyiz.

Kurumsal Kartvizit Basımı ve Kartvizit Tasarımı

Kurumsal firmaların kartvizit basımında sorunsuz sonuçlar elde edebilmek adına üretimi yapılabilen kartvizitlerdir. Renk değerlerinin hassasiyet olması ile tek başına basımı yapılmaktadır. Renk, resim vb. görsellerinin basımında sorunsuz sonuçlar elde etmek için tamamen kuruma veya kişiye özel kartvizit olarak üretimi yapılmaktadır.

Ankara Kartvizit Tasarımı Örnekleri

Kartvizit tasarım örnekleri arasında kendinize iyi bir kartvizit şablonları seçmek için yapmanız gereken ilk adım kaliteli bir tasarım fikrine sahip olmalısınız. Bunu da oluşturmak için yapmanız gerekenler sırasıyla, yazı fontunun belirlenmesi, renk paletinin seçilmesi, iyi bir yerleştirme yapılması ve matbaa ile anlaşılması olarak sıralanabilir. Kaliteli bir matbaa düzeyi geçiren firmalar sizler için her daim avantaj sağlayan yenilikleri de beraberinde getirir. Firmanıza sağlayabileceğiniz bu kurumsal hareket her daim sizin için avantajlı bir düzey oluşturarak yenilikleri de beraberinde getireceğini unutmamanız gerekmektedir.

Kartvizit Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizit çeşitleri genellikle kullanılan kağıt türüne ve uygulama şekline göre farklılık gösterir. Kartvizit basımı için çoğunlukla 350gr ağırlığında mat kuşe kağıt kullanılır. Kartvizitlerin üzeri ise basım esnasında firmanın isteğine göre mat ya da parlak selefon ile kaplanır. Selefon kağıdı kartvizit basımı sırasında eklenen bir detaydır. Bu detay sayesinde kartvizitin mukavemeti artar. Ayrıca daha hoş bir görüntü kazanır.

Kartvizit çeşitleri kendi içerisinde çift taraflı ve tek taraflı olarak ayrılır. Ayrıca firmaların isteklerine göre kartvizitlere kabartma lak, gofreli, altın yaldız ve gümüş yaldız gibi detaylar eklenir. Kartvizitler genellikle dikdörtgen formatta üretilir. Fakat isteğe göre kartvizit çeşitleri özel kesimli olarak da üretilebilmektedir.

1- Ekonomik Kartvizit
2- Kabartma Laklı Kartvizit
3- Sıvama Kartvizit
4- Tuale Kartvizit
5- Acil Kartvizit
6- Şeffaf Kartvizit
7- Plastik Kartvizit

Kartvizit baskı çeşitleri arasında doğru tercihleri yaparak siz de kendiniz için en doğru seçimleri yapmak üzerine sitemizde olan alternatif başlıklara bakarak, deneyimlerinizi arttırarak opsiyonlarınızı arttırabilirsiniz. Burada tercih yapabileceğiniz en önemli ayrıntı firmanız için oluşturabileceğiniz yenilikleri, tasarım aşamasında doğru şekilde yansıtarak ortaya çıkartarak başlatabilmeniz üzerinden gelişim gösterebilir.

Siz de firmanıza bu denli avantaj sağlatmak için avantajlarınızı yazı puntosu ve renk paletleriyle rahatlıkla göstermeniz mümkün hale gelecektir. Firmaların içerisinde yer alan avantajları ve güvenilirliği yansıtmak açısından, kendinize ve size avantaj sağlatacak bir matbaa kalitesi de standartlarınızı etkileyecektir. Bu gibi durumları sürekli hale getirerek firmanızda oluşabilecek bütün yeni müşteri potansiyelleri için kendi standartlarınızı daha yüksek standartlara getirmeniz için avantajları bir araya getirmeniz olası olarak gözükecektir.